Výlety

 

Poloha Kraslic na úpatí Krušných hor v těsné blízkosti hranic s Německem a partnerského města Klingenthal napomáhá rozvoji cestovního ruchu. Město a okolí je turistickou destinací pro letní i zimní rekreaci.Celá oblast je protkaná turistickými trasami. U obce začíná Krušnohorská magistrála, která vede směrem od Kraslic podél hranice až na Klínovec.
 

Vyhlídka

V okolí Kraslic se nachází mnoho turisticky velmi zajímavých míst.Jedním z nich je i Vyhlídka. Tento park nesl pojmenování "Jubilejní park Josefa I.", pochází z roku 1908 a zbudoval jej kraslický okrašlovací spolek. Obelisk s koulí na vrcholu, imístěný v parku, připomínal 60 let panování císaře. Po 1.světové válce musel být z pomníku odstraněn nápis "VIRIBUS UNITIS" (společnými silami). Nad tímto parkem se zvedá Emilienhöhe - Emíliina výšina sželeznou besídkou.Nedaleko od této výšiny je Šibeniční vrch, kde bývalo kdysi popraviště se třemi sloupy šibenice. Město mělo hrdelní právo, ale svého kata nemělo, toho si půjčovalo buď z Chebu nebo z Jáchymova.

Hradiště

Hradiště je jedním z dalších často navštěvovaných míst Kraslicka. Hradiště leží v 715 m.n.m. Jedná se o skalnatý vrchol, na němž kdysi stával kraslický hrad. Tomuto kopci se také říká Hausberg, Zámecký nebo Domácí vrch.doba vzniku hradu Neuhaus není zcela jasná, nejpravděpodobnější doba vzniku je asi 2. polovina 13.století.Šlo o královský hrad, který měl střežit bezpečnost obchodní cesty, vedoucí údolím Svatavy od Lokte přes Chodov do Saska.O téměř každém místu v okolí Kraslic koluje mnoho pověstí a legend.

Vysoký kámen

Mezi další zajímavá a navštěvovaná místa Kraslic patří i Vysoký kámen. Jedná se o skalnatou vyhlídkovou plošinu.Tento útvar se zvedá nad okolními lesy.Tvoří jej mohutná křemencová čočka s několika štíhlými pilířovitými útvary, v nichž lidská fantazie viděla zkamenělé lidské postavy.Na tuto plošinu vede lávka přes průrvu, nahoře ja kamenný stůl s dřevěnou deskou.Odsud je vidět na západní část Krušných hor, Slavkovský les a Český les.

Sněžná

Dalším zajímavým místem okolí Kraslic je obec Sněžná.jedinou dochovanou památkou Sněžné je původně hornický kostel sv. Jakuba Většího, raně gotická stavba upravená barokně.

Rotavské varhany

Zajímavý čedičový útvar Rotavské varhany jsou dostupné z vlakové zastávky Rotava po zelené tur. značce nebo z autobus. zastávky Rotava přes rozcestí u turistické základny Sluníčko, kde se odbočí po žluté až ke skalám.

Dále . . .

Uprostřed lesů mezi Rotavou, Šindelovou a Jindřichovicemi se nachází lovecký zámeček Favorit, na jehož pozemku je chráněná alej 84 modřínů.Zámeček byl postaven roku 1770 hrabětem Františkem Antonínem Nostitzem, majitelem jindřichovického panství.

Za zhlédnutí stojí i Přebuzské vřesoviště, které je od roku 1992 přírodní památkou.Po vyznačených trasách se dostanete až do oblasti přírodního parku Přebuz o rozloze téměř 3000 ha, který se svými rašeliništěmi, horskými loukami, jezírky a potůčky tvoří jeden z nejpůvabnějších koutů regionu.

Kraslicko je turisticky velmi zajímavá oblast, plná krásných památek a překrásné, čisté přírody.Kraslice a jejich okolí poskytují sportovní, kulturní a společenské vyžití.Jejich návštěvu lze doporučit všem, kteří hledají klidné místo na rekreaci a nedotčenou přírodu.

 

Kulturní a informační centrum Kraslice
Nám.T.G.Masaryka 1782
358 01 Kraslice
Tel: 352 686 328

Pracovní doba - budova Domu kultury:

Pondělí 9,00-12,30   13,00-17,00
Úterý 8,00-12,30   13,00-16,00
Středa 8,00-12,30   13,00-15,30
Čtvrtek 8,00-12,30   13,00-16,00
Pátek 9,00-12,30   13,00-17,00
Sobota 8,30-11,30    

 

Foto zdroj: net

   Copyright @ 2008-2024 Základní organizace-Odborového svazu DOSIA DP hl. m. Prahy, a.s. AUTOBUSY Kačerov